Õunaäädikas 500ml Vaata suuremalt

Õunaäädikas 500ml

METAKOR

Õunaäädikas - valmistatud Saaremaa koduaedade õuntest. Kääritatud traditsioonilisel moel, pastöriseerimata. Tootel on looduslik sade. Sisaldab 12% looduslikke happeid, säilitusaeg ei ole piiratud. 

Rohkem infot

Toodet pole enam laos

4,64 € KM-ga

Rohkem infot

Õunaäädika ohtratest headest omadustes ja kasutamisest tervise toetamisel räägitakse väga palju, samuti sellest et äädikas sisaldab ka ensüüme ja mineraale ning on ühtlasi naturaalne probiootikum. Ta sisaldab orgaanilist õunhapet (C2H6O5), mis reguleerib inimorganismi seedimist.
Õunaäädikaga saab ka hoidistada ja eriti maitsesv seeni sisse teha tõsi ca 6 % õunaäädikat tuleb sünteetilise äädikaga võrreldes panna ca 6 korda rohkem. Organismi tugevdamiseks ja puhastamiseks peaks supilusikatäie äädikat tarbima klaasi leigesse vette segatuna se eemaldab organismist mürk ja jääkained ... 
Harva aga räägitakse sellest et ka õunaäädikal ja õunaäädikal on kõva vahe. Suurem osa õunaäädikaid on kääritatud tont teab kus kasvanud õunte nn mahlapressimisjääkidest neid pikalt leotades, kui sellele sodile lisatakse hulka suhkrut ning hunnik lisaaineid selleks lõhna ja maitseained välja tuleks et käärimine algaks, käärimine lõppeks vedelik selginekse ehk on rafineeritud ja destilleeritud, pastöriseeritud jne... kõige hirmsamal juhul on tegemist keemilisel teel näiteks naftast saadud äädikaga millele on lisatud looduslikule sarnanevat lõhna ja maitseaineid ja karamelliseeritud suhkrut. Tõeliselt tervislik on aga maheõuntest või noh siis meie puhul Saaremaa koduaedade õuntest pressitud mahla kääritamise ja siis aeglaselt looduslike bakterite abil äädikaks aetud õunaäädikas mida siis umbes kaheksa kuu jooksul segatakse ja poputatakse temperatuuri jälgides ja tibakese suhkruga toites kui vaja.. Kõige parem on ikkagi see äädikas mis ei ole kuumutatud ja parem isegi kui ka mitte absoluutselt viimseni kirkaks puhastatud. Sellise äädika (meie äädikas on selline!) ostja võib sortsu äädika „ema“ lisamisel oma käärinud mahla sisse teha ise kodust äädikat maitsestada seda endale kõige rohkem meelepäraste ürtidega ja teha suurepäraseid salatikastmeid hoides kokku nii soola kui suhkrut aga ohverdamata piiskagi söömise mõnust, pigem vastupidi 

Kommentaarid

Ühtegi klientide arvamust hetkel pole

Kirjutage ülevaade

Õunaäädikas 500ml

Õunaäädikas 500ml

Õunaäädikas - valmistatud Saaremaa koduaedade õuntest. Kääritatud traditsioonilisel moel, pastöriseerimata. Tootel on looduslik sade. Sisaldab 12% looduslikke happeid, säilitusaeg ei ole piiratud.